Koupání a pláže ve Francouzské Polynésii

Na koupání jsou pochopitelně vhodné všechny ostrovy, najdete zde na spoustě míst krásné tropické pláže s bílým pískem a úžasným vstupem do vody. Na některých místech se Vám budou hodit boty do vody a to jak kvůli zde hojně rozšířeným krabům, tak kvůli krásným, ale ostrým  korálům, které někdy zasahují až k plážím. Oblast je rájem pro potápění a šnorchlování, některé ostrovy jsou vhodné pro surf, viz část geogragie ostrovů.

Co se týká koupání na nejznámějších ostrovhech:

Na Bora Bora je pěkné koupání téměř všude, nejvyhlášenější místa vhodná ke koupání, šnorchlování a potápění jsou:
- Matita Point (jižní část hlavního ostrova)
- Na Moti Piti Auu (v severní části poblíž hotelu Le Meridien Bora Bora)
- V jihovýchodní části ostrova Teveiroa.

Na tomto ostrově je třeba počítat s vyššími cenami ubytování a služeb, jedná se o to nejlepší, co ve Francouzské Polynésii je. Nejkrásnější a také nejromantičtější koupání je na takzvaných motu, tedy malých ostrůvcích, na kterých leží luxusní hotelové resorty.

Dalším ostrovem vyhlášeným výborným koupáním je Moorea, i zde jsou nádherné pláže s bílým pískem. Cenově Moorea oproti ostrovu Bora Bora vychází podstatně levněji. Potápěčský ráj zde najdou hlavně zkušenější potápěči.

Raiatea má také několik hezkých pláží, i sem tedy cestu za koupáním a sluněním můžeme doporučit. Navíc je ideální destinací pro potápění a také pozorování žraloků.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu