Nakupování a měna ve Francouzské Polynésii

Ve Francouzské Polynésii se platí Francouzským pacifickým frankem, který je fixován ke kurzu Eura, za jedno Euro lze dostat 119 pacifických franků. Co se týká nakupování, mezi nejčastější a nejkrásnější suvenýry patří zdejší krásné mušle, výrobky z kokosu a kokosovýh palem a hlavně zde pěstované černé perly v různých odstínech a šperky z nich.

Pro nakupování, zábavu a noční život je jako stvořené město Papeete, které všem doporučujeme alespoň jednou za pobyt navštívit. Co se týká populárního smlouvání, toto není v Polynésii zvykem. Otevírací doba standardně bývá 8 nebo 9- 17 nebo 18, v sobotu je doba kratší, v neděli obvykle všude zavřeno. V Polynésii je na naše poměry celkem draho, vemte si proto všechny potřebnosti s sebou a na místě nakupujte jen suvenýry či večeře v panoramatických restauracích :-)

Co se týká bank a bankomatů, tyto jsou hlavně na velkých Společenských ostrovech, hlavně na Tahiti, v hustěji zalidněných oblastech, v Polynésii jsou celkem 4 hlavní banky, otevírací dobba je obvykle od 8 do 16 hodin s polední pauzou. Většina větších hotelů a obchodních center akceptuje kreditní karty.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu