Základní údaje o Francouzské Polynésii

Francouzská Polynésie, mnoha turisty i domorodci označovaná za ráj na zemi láká svými bílými plážemi, průzračně čistým blankytně modrým mořem, a krásou na každém kroku, žijí zde krásní a přátelští lidé, je zde krásná příroda a po většinu roku také krásné počasí. Jedním z největších lákadel Francouzské Polynésie jsou také nádherné korálové útesy skýtající naprosto ideální podmínky pro potápění a šnorchlování. Nechte se i Vy zlákat krásami tohoto ostrova, nebudete jediní, komu dovolená na tak nádherném místě dodá inspiraci, stačí připomenout například Paula Gaugina, který právě zde vytvořil svá nejkrásnější díla.

Francouzská Polynésie je zámořskou částí Francie v jižní části Tichého oceánu. Skládá se z několika skupin ostrovů, z nichž nejznámější je ostrov Tahiti, který je také nejlidnatějším ostrovem Francouzské Polynésie. Nachází se na něm také hlavní město Papeete, které má cca 24 000 obyvatel. Od roku 2007 se do Francouzské Polynésie nově řadí i ostrov Clipperton. Mezi nejpoužívanější jazyky ve Francouzské Polynésii patří Francouzština a Tahitština. Většina ostrovů má vlastní domorodé řeči a nářečí, spousta domorodců, hlavně v turistických oblastech, umí dobře anglicky.

Zemi charakterizuje průzračně čisté moře, bílé písečné pláže a nádherná příroda. Francouzská Polynésie patří pod Francii.

Časový posun činí -11/-12 hodin proti středoevropskému času. Z celého souostroví jsou nejznámější takzvané Společenské ostrovy.

Pro cestu do Francouzské Polynésie není povinné žádné očkování, doporučujeme však běžný standard očkování, kterým by klient měl být vybaven, pokud cestuje do kterékoli exotické destinace. Obecná i zubní lékařská zařízení jsou v Polynésii na až překvapivě vysokém standardu.

Let ze střední Evropy trvá cca 24 hodin. Pokud poletíte přes USA, nezapomeňte nejpozději 72 hodin před odletem vyplnit elektronický dotazník ESTA. Ke vstupu do země není potřeba vízum, je vyžadován pouze cestovní pas platný 6 měsíců po návratu z dovolené. Na místě platí obvyklé rady pro cestování do exotických destinací, buďte opatrní na ostré slunce, nepijte vodu z vodovodu a nejezte potraviny, jejichž původem si nejste jistí.

Co se týká ročních období, období dešťů je od listopadu do dubna, nejdeštivější měsíc je leden s 335 mm deště v Papeete. Srpen je nejsušším s asi 48 mm. Průměrná teplota se pohybuje mezi 21 ° C a 31 ° C, pochopitelně v závislosti na sezoně. Teplota vody se pohybuje mezi 26 a 28 ° C v průměru.

Francouzská Polynésie je plnoprávnou součástí Francie od roku 2004. Území se dělí na pět správních celků, francouzsky administratives:
Návětrné ostrovy, francouzsky Îles du Vent
Závětrné ostrovy, francouzsky Îles Sous-le-Vent
Ostrovy Marquesas
Ostrovy Austral
Tuamotu-Gambier.
V celé Francouzské Polynésii žije cca 260 000 obyvatel.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu